При обробці капролону (поліаміду) застосовують спеціальні інструменти, які відрізняються від інструментів для обробки інших матеріалів. Вони виготовляються з швидкорізальної сталі. Також використовують особливі шліфувальні леза. Щоб запобігти нагріванню під час механічної обробки поверхні капролону, його необхідно регулярно охолоджувати водою або мильною емульсією.

 

Ще однією особливістю обробки капролона є токарні різці. Вони повинні бути заточені так, щоб під час обробки капролону утворювалися гладкі стружки, і чим вони глаже, тим краще й м'якше пройде обробка. Для свердління краще використовувати свердла певної конструкції з великими ходами. Кут вільний в цьому свердлі більше, ніж у звичайного свердла. Для свердління глибокого отвору свердло слід регулярно охолоджувати, змащуючи маслом.

Важливо знати, що в зимовий період капролон можна обробляти лише після 5 днів витримки в кімнатній температурі (для цього необхідне спеціальне тепле приміщення, бажано з регулярним температурним режимом).

Капролон (поліамід) перед обробкою радимо піддавати термообробці:

  • Восени, навесні, а особливо в зимову пору року поліамід допускається до обробки тільки після 5 денний витримки в теплому приміщенні, де температура не повинна бути менше 20 градусів.
  • Для більш кращого результату рекомендується знімати шар не менше 5-6 мм завтовшки.
  • У інертних середовищах (масло і тд.) Обробку краще робити в температурному режимі + 140-160 градусів. Тривалість такої обробки 10-15 хвилин на 1 мм капролона (якщо у Вас пластина 10 мм, то отримуємо 10х15 = 150 хвилин термообробки). Потім слід повільно охолодити до +20 градусів.
  • При водній термообробці воду в місці з поліамідом слід повільно нагрівати до температури в +100 градусів й витримати матеріал при такій температурі не менше 6-7 годин. Після чого слід так само повільно охолодити до +20 градусів. Загальна тривалість всього курсу термообробки становить не менше доби.
  • Капролон добре обробляється гострінням, свердлінням, фрезеруванням. Для обробки інструменти роблять зі швидкорізальної сталі і додають шліфувальні леза. Під час механічної обробки, обов'язково слід поверхню матеріалу охолоджувати або емульсіями, або водою. Різці повинні бути так заточені, що б стружка виходила гладка.
  • Під час свердління краще застосовувати свердла спіральні з великим ходом. Кут слід робити більше звичайного. При глибокому свердлінні, рекомендується не менше 3-х разів виймати свердло й охолоджувати найкраще емульсіями, але можливо водою.