Фторопласт - синтетичний термопластичний полімер, що належить до класу фторолефінов.
Найбільше застосування в промисловості знаходять:

Фторопластові втулкипризначені для виробництва різних елементів конструкцій: електроізоляційних, ущільнювальних, антифрикційних та хімічно стійких. Вироби використовуються в різних галузях промисловості, починаючи від хімічної, електротехнічної та машинобудівної промисловості й закінчуючи легкої, харчової та медичної. Втулки функціонують в температурному діапазоні - від -269 ° С до + 250 ° С. Пластини з фторопласту також володіють відмінними характеристиками експлуатації.

В основному заготовки з фторопласту отримують пресуванням і наступним спіканням у вільному стані при температурі 360-390 ºC, а також методом екструзії.

Основні технології виготовлення виробів із фторопласта не дозволяють отримувати вироби з точними розмірами. Спроби досягти цього з застосуванням різних прийомів гарячої переформування заготовок не знайшли широкого застосування через різні причини. Після виготовлення фторопласта видно, що заготовки в стані поставки мають дуже великі допуски. Лише при механічній обробці різанням можна отримати деталі з необхідними допусками.

Втулки з капролона виконують функцію захисту і збільшують термін експлуатації важливих вузлів, агрегатів. Також втулки забезпечують надійність, працездатність важливих частин конусних дробарок. Використаннякапролонових втулок й підп'ятників призводить до збільшення терміну експлуатації, зменшує ризик виникнення аварійних ситуацій. Капролон (поліамід) має чудову форму протистояння зносу і допускає роботу з малими зазорами. При силі тертя виникає нагальна потреба використовувати антифрикційні властивості втулок з капролона та інших виробів з капролона, яких добре замінює бронзу в частинах й механізмах, де сила тертя робить свій негативний вплив. При цьому впливі втулка з капролона й вкладиші, як менш тверді частини механізмів, зношуються, але зберігають інші вузли.

При обробці капролону (поліаміду) застосовують спеціальні інструменти, які відрізняються від інструментів для обробки інших матеріалів. Вони виготовляються з швидкорізальної сталі. Також використовують особливі шліфувальні леза. Щоб запобігти нагріванню під час механічної обробки поверхні капролону, його необхідно регулярно охолоджувати водою або мильною емульсією.

Фторопласт - полімерний матеріал, отриманий хімічним шляхом. Він має високу хімічну стійкість й може експлуатуватися в будь-якому середовищі за винятком розплавів лужних металів, трехфтористого хлору та елементарного фтору. Хімічна формула фторопласта - ПТФЕ - (CF2 - CF2) n

Останнім часом широкого поширення в Україні і країнах СНД отримав поліамід 6 блочний (більш відомий як капролон). Також має інші відомі назви - мерканіт, ерталон, текаст. Цей матеріал визначається як багатофункціональний конструкційний матеріал, який виступає в якості замінника кольорових металів (зокрема бронзи, латуні) і їх сплавів. Капролон порівняно молодий: в українській та зарубіжній промисловості він застосовується трохи більше тридцяти років, правда, весь цей час - виключно ефективно.